5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć, zanim zaczniesz jeździć na nartach

Aktualizacja: 16 sty 2020


Zanim po raz pierwszy zjedziesz ze stoku, musisz nauczyć się bezpiecznie przewracać i podnosić po upadku. Na początek poznasz technikę jazdy i hamowania pługiem oraz dowiesz się, jak wchodzić pod górę. Przyswojenie tej wiedzy zajmie Ci kilka dni, po których jazda na nartach będzie już tylko czystą przyjemnością.


Na 2 miesiące przed planowanym wyjazdem na zimowe ferie, zadbaj o ogólną sprawność fizyczną. W tym celu raz w tygodniu pływaj na basenie lub poćwicz w domu, wykonując brzuszki i przysiady. Możesz również oprzeć się plecami o ścianę i przybrać  pozycję taką, jakbyś siedział na krześle – to doskonały trening dla wzmocnienia mięśni pleców, nóg i brzucha.


Narty dobierane są na podstawie postury i stopnia zaawansowania przyszłego użytkownika. Postawione pionowo, powinny sięgać na wysokość między nosem a brodą. Do nauki idealnie sprawdzą się narty o 15–20 cm krótsze od wzrostu, ponieważ taka długość zwiększa stabilność podczas jazdy.


Dopóki nie przekonasz się do konkretnego modelu, możesz korzystać z usług wypożyczalni. W ten sposób otrzymasz narty odpowiednio naostrzone i nasmarowane oraz upewnisz się, które są najwygodniejsze.


Poza tym, że na początek powinniśmy schować ambicje do kieszeni i wybrać płaski stok lub wręcz małą górkę, zamiast alpejskich zbocz, czeka nas wybór tego, kto będzie nas uczył.


Samodzielna nauka jazdy na nartach może być kusząca – wygląda to przecież na takie proste! Ale czyha tu wiele pułapek. Przede wszystkim kontuzje i wyrobienie sobie złych nawyków.Dlatego jeśli nie czujesz się pewnie odezwij się do Instruktorów Snow Master School#porady #ośrodeknarciarski #sport #szczęśliwice

12 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

©2021 by Aleksander Nawrocki